Informace ze setkání ČASŽP a SASŽP

10.10.2015

Setkání České, Slovenské a Evropské asociace životního prostředí

Martina Langová za CASZP:

"Setkání se uskutečnilo ve dnech 1. a 2. října v krásném prostředí Penzionu Šumavous. Penzion Šumavous funguje i jako lesní školka a dětské centrum. Česká asociace životního prostředí (dále jen ČASŽP) se momentálně snaží vypracovat projekt na podporu Dětského centra Šumavous, proto jsme se setkali právě tady.

Ve čtvrtek 1. října dorazili naši kolegové ze Slovenska v celkovém počtu 5 ti členů. Po krátkém seznámení jsme si šli všichni prohlédnout areál Šumavouse. Průvodcem po areálu nám byl pan Jiří Hujda, který společně se svou ženou Šumavous provozuje. Představil nám všechna zvířátka i historii toho, jak Šumavous vznikl a jak se zde jednotlivá zvířátka ocitla. Měli jsme možnost podívat se na 14 ti denní selátka divokého prasete, na morčátka, králíky, koně, krávu, velké množství koziček, ale i na kamerunské ovce, andulky, mladého srnečka a jiná zvířátka. Po prohlídce areálu mohla začít oficiální část programu. Postupně dorazili i další účastníci setkání. Celkem se setkání zúčastnilo 12 lidí. První část programu se týkala seznámení se z jednotlivými členy, kteří se představili a povyprávěli o své činnosti. Následně jsme diskutovali o tom, jak asociace vznikali, o současném stavu asociací a o možnostech do budoucnosti. Uzavřeli jsme dohodu o spolupráci, kterou podepsali oba prezidenti asociací. Diskuse trvala až do večeře. Výbornou večeři nám připravil jeden z členů české asociace p. Radek Spurný.  Po večeři jsme pokračovali v rokování. Projednali jsme i projekt pro Šumavous a budoucí možné projekty.

Druhý den následovala prohlídka Borové Lady, kterou připravila prezidentka ČASŽP pí. Stanislava Barantálová. Výlet na Borovou Ladu trval celé dopoledne. V poledne jsme se sešli opět všichni v Šumavském pivovaru ve Vimperku, kde jsme měli domluvenou prohlídku s majitelem pivovaru panem Hojdarem. Po prohlídce jsme v pivovaru ochutnali vimperské pivo, poobědvali a rozloučili se."

Eva Mikletičová  za SASŽP :

"Za zúčastnených členov SASŽP by som chcela aj touto cestou poďakovať za výbornú organizáciu celého stretnutia. Vo veľmi peknom prostredí sme nadviazali priateľké kontakty , ktoré v blízkej budúcnosti budú prínosom pri tvorbe projektov ."

 

více fotografií můžete zhlédnout v naší fotogalerii